Tulevased veeblid võtavad omavahel mõõtu laskelaagris

Avaldatud: 14.11.2017

Eile algas Pärnumaal Lahingukooli viiepäevane laskelaager, kus tulevased veeblid valmistuvad jätkuväljaõppe ja lahinglaskmiste korraldamiseks.

Foto: Ivika Lehtsalu

„Õppurid sisenevad relvaga nende jaoks loodud situatsiooni, mille nad peavad lahendama. Sealjuures on oluline olla kiire ja täpne ning järgida ohutusnõudeid. Lisaks laskmistele peavad õppurid ka ise laskmisi läbi viima ja harjutusi korraldama,“ ütles laskelaagri vastutav läbiviija kapten Tarvo Planken.

Laskelaagris osalev põhikursuse õppur Kermo Paap on laagriga väga rahul. „Harjutused on hästi üles ehitatud ja on huvitavad. Kuna ma tegelen ise laskespordiga, siis oli täna minu jaoks põnev päev,“ ütles õppur Paap.

Lahingukooli laskelaager on õppeaine „laske-ja lõhkamisõpe“ viimane osa ja pärast arvestuste tegemist saavad õppurid laskmise läbiviimise õiguse. Täna olid laskelaagris individuaalsed laskeharjutused. Kolmapäeval ja neljapäeval sooritavad õppurid meeskonnaharjutusi, jao lahinglaskmisi ja käsigranaadi viskeharjutusi.

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Fotod: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58402

Tweet about this on TwitterShare on Facebook