Lahingukoolis alustas uus vanemallohvitseride põhikursus

Avaldatud: 30.07.2018

Täna alustas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis õpinguid järjekorras juba 44. vanemallohvitseride põhikursus.

Lahingkooli ülem major Meelis Jõemaa toonitas oma tervitussõnades õppimise tahet ning väljakutsetes mitte näha takistusi, vaid pigem võimalusi uudseteks lahendusteks. Lisaks rõhutas kooli ülem meeskonnatöö olulisust ning üksteise aitamise ja toetamise meelsuse arendamist ning hoidmist.

3. augustil ootab kursuslasi ees esimene suurem katsumus, mil toimub lipurännak, mille jooksul läbib kursus erinevaid kontrollpunkte ning peab tõestama oma meeskonnatöö oskust. Vanemallohvitseride põhikursuse lipp on kursuse sümboliks juba pikki aastaid ja erinevate ülesannete sooritamine lipurännakul aitab kursusel saada ühtsemaks.

Vanemallohvitseride kursus lõpeb järgmise aasta juunis, mil õppekava täies mahus läbimise eest omistatakse kursuse lõpetajatele nooremveebli auaste ja nad saavad kutseõppetunnistuse sõjaväelise juhtimise erialal.

Vanemallohvitseride põhikursusel alustas õpinguid  68 õppurit, mis on seni suurim kursus.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.