Lahingukoolis lõppes kontrollharjutus

Avaldatud: 13.12.2016

Täna lõppes Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli kontrollharjutus, mis võttis kokku vanemallohvitseride põhi- ja keskastmekursuslaste seni õpingute jooksul omandatud teadmised.

Lahingukooli õppurid kontrollharjutusel Foto: Annett Kreitsman

Lahingukooli õppurid kontrollharjutusel
Foto: Annett Kreitsman

„Harjutuse eesmärk oli hinnata vanemallohvitseride põhikursuse juhisooritusi ning anda vanemallohvitseride keskastmekursuse õppuritele võimalus organiseerida õppe- ja hindamissituatsioone,” ütles Lahingukooli kooli veebel vanemveebel Indrek Ojasoo ning lisas, et harjutus loob eeldused edukateks sooritusteks tulevases teenistuses.

Kontrollharjutuse jooksul hinnati vanemallohvitseride põhikursuslasi erinevatel taktikalistel sooritustel rühma suuruse üksuse juhtimisel. Kontrollharjutuse jaoks valmistasid ette stsenaariumid vanemallohvitseride keskastmekursuse õppurid, kes viisid läbi ka hindamise ning osalesid harjutusel vahekohtunikuna. Harjutus võttis kokku Lahingukooli õppurite õpingute jooksul seni omandatud teadmised.

Kontrollharjutus algas eelmisel esmaspäeval ning läks eile koostöös Kuperjanovi jalaväepataljoniga üle kahepoolseks õppuseks Jõuluäike. Lõppenud harjutusele paneb punkti Lahingukooli õppurite osalemine ligi sajakilomeetrisel lõpurännakul koos Kuperjanovi jalaväepataljoni nooremallohvitseridega, rännaku edukal lõpetamisel antakse neile veeblirännaku märk.

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.