Lahingukool viib esmakordselt Kuperjanovi pataljoni ajateenijatele läbi laskmisõpet

Avaldatud: 17.10.2017

Alates tänasest viib Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukooli vanemallohvitseride põhikursus Võrumaal läbi laskeõpet Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijatele.

“Laskmistulemuste kohta on vara tagasiside anda, kuna ajateenijad tulistasid täna esimest korda teenistusrelvast. Harjutus oli hea kogemus lahingukooli õppuritele, kellest paljud pole varem ajateenijatele tunde andnud. Anname endast parima, et väljaõppe kvaliteet oleks väga hea,“ ütles laskeõppe aine vastutav läbiviija kapten Tarvo Planken.

Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenija Indrek Eelmaa jäi tänase laskmisega rahule. „Emotsioonid on väga positiivsed ja enda laskmistulemustega olen ka rahul,“ ütles Eelmaa.

Kapten Plankeni sõnul on laskeõppe kasu mõlemapoolne: Lahingukooli õppurid saavad praktiseerida laskmise õpetamist ja Kuperjanovi jalaväepataljon saab seeläbi Lahingukoolilt abi väljaõppe läbiviimisel.

Lahingukooli õppurid viivad kolme nädala jooksul laske- ja lõhkamise õppeaine raames läbi laskmisi ligi 400 ajateenijale.

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.

Galerii: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58364