Lahingukool korraldab Orava vallas väliharjutuse

Avaldatud: 30.10.2017

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste (KVÜÕA) Lahingukool viib 6.-10. novembril Orava vallas läbi taktikaharjutuse, millest võtab osa umbes 70 tegevväelast.

Lisaks tegevväelastele osalevad harjutusel kuus veoautot ja kaks maasturit, mis liiguvad ainult mööda sõiduteid. Harjutusel kasutatakse imitatsioonivahendeid, nagu paukmoona, valgusrakette ja suitsugranaate, mis ei kahjusta ümbritsevat keskkonda.

Harjutuse läheduses liikumine võib põhjustada kuulmishäireid, mistõttu palume inimestel harjutusala lähedal liikumist vältida ja vajadusel kaitsta oma kuulmist kaitsevahenditega. Lisaks palume harjutusel osalevat isikkoosseisu mitte segada.

Võrus paiknevas Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Lahingukoolis koolitatakse vanemallohvitsere ja reservohvitsere. Kooli õppetöö on jaotatud erinevateks kutse- ja täiendusõppekursusteks.